dcsimg

Dārtas bērni turpina izzināt zvejniekciema darba specifiku

25. aprīlī Dārtas audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar darbu Aleksandra Stocka individuālajā zivju apstrādes uzņēmumā. Saimnieks un saimniece laipni izrādīja visu zivju apstrādes procesu. Visiem bija liels pārsteigums par lielo kūpinātavu, jo tā izskatījās kā neliela mājiņa.

            Saimniece bija padomājusi par to, lai bērni aktīvi iesaistītos izziņas procesā: viņiem bija jāatbild uz jautājumiem saistībā ar redzēto, bija jāizdomā mīklas vai jāatrod kāda noteikta lieta, bez kuras zvejnieks nevar iztikt. Šeit nu varēja manīt, ka pirmdienas muzeja apmeklējums nav bijis velts, jo bērni atpazina dažas lietas, kuras bija jau redzējuši „Saieta namā”.Aktīvākie dabūja pa pārsteiguma balvai.

            Aleksandram „viskarstākās debates” ar bērniem izvērsās Makšķernieku un zvejas lietu veikalā. Tur bija tik daudz interesanta, ka spēj tik noreaģēt un atbildēt un visiem „kas tas ir?”, „ko ar to dara?”, „kā sauc šo lietu?” utt. 

            Atceļā bērni iegriezās ostā, kur vēroja kuģus, laivas, zvejas traļus un to, kāda jūra izskatās, kad pūš lielie vēji. Katalizators bērnu guvumam no šīs aktivitātes bija emocionālais pacēlums un nepārtrauktas sarunas vienam ar otru par redzēto.

            Stimuls ir dots, un ceru, ka redzētais un piedzīvotais kļūs par motivāciju turpmākai Mērsraga objektu un dzīves izpētei.

Terēzija Zondaka