dcsimg

Izstāde. Prezentācija. Diskusija. Amatniecības un dizaina mijiedarbība – laikmetīga Latvijas identitāte. Vai amatniecība Latvijā ir radošā industrija?

Datums: 2014.gada 15. maijs

Laiks: 10:00

Vieta: Latvijas Mākslas akadēmija (Kalpaka bulvāris 13, Rīga)

Dalībnieki: Valsts pārvaldes darbinieki, amatnieki, radošo industriju profesionāļi, dizaineri, uzņēmēji

 

LMA Dizaina nodaļas maģistrantūras studenti prezentēs Latvijas amatniecības nozares situāciju no dizaina audita, kā dizaina domāšanas vienas no izpausmēm, rezultātu. Pasākuma ievadā tiks prezentēta arī LMA Dizaina nodaļas maģistrantu un Zemgales Plānošanas reģiona amatnieku sadarbības pilotprojekts, kas notika 2013.gada oktobrī. Radīto darbu izstāde būs apskatāma visu diskusijas laiku.

 

Diskusija: "Vai amatniecība ir Latvijas radošā industrija?"

Apskatāmie jautājumi:

1. Amatniecība - radošo industriju sastāvdaļa? Ja jā, tad no kura brīža amatnieka radītais ir radošo industriju produkts. Kuri amati pēc būtības ir radoši? (kalējs, galdnieks... ?) Amatniecības nozares potenciāls jaunu, inovatīvu, unikālu produktu radīšanā. Kādas vēl industrijas amatniecība iekļauj?

2. Amatniecības izglītība – sadarbības platforma – amatnieks – dizainers – mārketings/uzņēmējdarbība. Profesionālā izglītība, amatu pārmantojamība. Obligāts sadarbības modelis.

4. Dizaina domāšana un stratēģiskais dizains. Amatniecības izmantošana. lai radītu jaunus, konkurētspējīgus produktus. Amatniecības mijiedarbība.