dcsimg

Notikumi Rīgā

Maijs

pirms / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / visu nedēļu / pēc

Izglītības konference „Nākotnes skola sākas šodien”

Datums: 2014.gada 14. maijs

Laiks: 10.00 – 16.30

Kur: Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) telpās, Ūdens ielā 6

Dalībnieki: izglītības pārvalžu darbinieki, skolu vadītāji un skolotāji, IZM un pakļautības iestāžu darbinieki, vecāki un visi citi, kuriem rūp un interesē mūsdienīga izglītība.

Vairāk informācijas:

Konferencē uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju izglītības, radošuma un dizaina domāšanas eksperti, kā arī būs iespēja iepazīties ar inovatīvām izglītības tehnoloģijām. Konferences mērķis ir piedāvāt informāciju un sekmēt izpratni par inovatīvu pieeju mācību procesā, īpaši pievēršoties dizainam un dizaina domāšanai, kura ir arī šā gada Radošās darbības nedēļas „radi!2014” galvenā tēma. Konferences praktiskajā daļā ieplānotas darbnīcas, kurās ar īsām tematiskām lekcijām un dizaina domāšanas metodēm tiks meklētas idejas skolas vides uzlabošanai un radošuma attīstīšanai mācību procesā starp skolēnu un skolotāju.

Konferenci organizē: Izglītības un zinātnes ministrija  sadarbībā ar Britu padomi Latvijā, Lielbritānijas vēstniecības Tirdzniecības un investīciju nodaļu, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Rīgas izglītības un informatīvi metodisko centru, Sorosa fonda Latvija iniciatīvu “Pārmaiņu iespēja skolām”, Micrsoft Latvija un Izglītības metodisko laboratoriju.

Darba valodas: latviešu un angļu (ar tulkojumu).

Vietu skaits konferencē ir ierobežots un, lai sniegtu visiem interesentiem iespēju vērot konferenci, tiks nodrošināta arī tiešraide internetā: www.radilatvija.lv

 

 

Pieteikties konferences apmeklējumam var līdz 12.maijam plkst. 12.00 šeit: http://ejuz.lv/konferenceradi2014

 

Pasākuma programma radi2014_izgl-konf_14052014_final.pdf

Kontaktpersona: Signe Neimane, 67105548, signe.neimane@riga.lv Iveta Razumovska, 67105534, iveta.razumovska@riga.lv


Dizaina domāšana iestāžu personāla attīstības stratēģijas izstrādei

Datums: 2014.gada 14.maijs

Laiks: 10:00 – 14:00

Kur: Valsts kanceleja, 3.stāvs (preses konferenču telpa)

Dalībnieki: Valsts pārvaldes iestāžu vadītāji, valsts sekretāri

Vairāk informācijas:

Radošās darbības nedēļas „radi!2014” laikā valsts pārvaldes augstākā līmeņa vadītāji tiksies ar ekspertiem no Lielbritānijas un Itālijas, lai dalītos pieredzē par dizaina domāšanu* kā efektīvu atbalsta instrumentu personāla attīstības stratēģijas izstrādei.

Seminārs – meistarklase „Dizaina domāšana iestāžu personāla attīstības stratēģijas izstrādei“ valsts pārvaldes augstākā līmeņa vadītājiem notiks trešdien, 14.maijā pl. 10:00, Valsts kancelejā.  

Video tiešraide internetā: http://ej.uz/valdibatiesraide

„Lielbritānijā dizaina domāšanu mērķtiecīgi virza sistēmisku inovāciju īstenošanai un efektīvai pārvaldībai. Turklāt līdzšinējā britu pieredze pierādījusi, ka dizaina domāšana ir stratēģisks palīdzības rīks valsts pārvaldei, kas pastāvīgi saskaras ar diviem izaicinājumiem: budžeta līdzekļu samazinājumu, konsolidāciju, efektivizēšanu un - pastāvīgi pieaugošām sabiedrības prasībām un vajadzībām,” skaidro Valsts kancelejas direktores vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos Laine Kučinska. 

Viņa arī uzsver, ka „Latvijas valsts pārvaldē nepieciešamas pārmaiņas – gan procesu efektivizēšanai un modernizēšanai, gan cilvēkresursu kapacitātes un profesionalitātes paaugstināšanai. Tādēļ būtiski ir nodrošināt pēctecību jebkurām inovācijām, kas var sekmēt valsts pārvaldes procesu progresu un efektivitāti.” 

Lielbritānijas eksperteAnna Višera (Anna Whicher) ir dizaina domāšanas jomā specializējusies tieši darbā ar valsts sektoru. Anna strādājusi ar valsts pārvaldes ekspertiem no Dānijas, Taivānas, Polijas, Beļģijas un Somijas. Viņa ir vadošā dizaina un inovāciju politikas pētniece Nacionālajā Produktu dizaina un attīstības pētījumu centrā Kārdifas Metropolitēna Universitātē. Saskaņā ar Lielbritānijas pieredzi servisa dizaina un stratēģiskas dizaina domāšanas izmantošana ir atslēga ilgtspējīga publiskā sektora nodrošināšanai, lai valsts pārvalde ne tikai izdzīvotu, bet arī pastāvīgi attīstītos. 

Pasākumā piedalīsies arī itāliešu ekspertes Marcija Mortati (Marzia Mortati) unBeatriče Vilari (Beatrice Villari), Milānas Politehniskā institūta Dizaina nodaļas pētnieces un Eiropas Komisijas līdzfinansētā Eiropas Dizaina inovāciju iniciatīvas (EDII) projekta „Dizains Eiropas politikā” pārstāves. Abas ekspertes piedalās Eiropas Komisijas uzsāktajā Eiropas Dizaina inovāciju platformā (EDIP) - projektā, kura mērķis ir palielināt dizaina izmantošanu inovāciju radīšanā un izaugsmes veicināšanā visā Eiropā. 

Pasākumi tie organizēti pēc Valsts kancelejas, Britu padomes Latvijā, Kultūras ministrijas, Latvijas IT klastera un Dizaina informācijas centra iniciatīvas. Radošās darbības nedēļa „radi!2014“ visā Latvijā notiek no 12. līdz 18.maijam, un šogad tā ir veltīta dizainam un dizaina domāšanai.

Kontaktpersona: Vairāk informācijas: signe.znotina@mk.gov.lv


Ielu mākslas festivāls Blank Canvas

Datums: 2014. gada 14. maijs

Laiks: 13.00 – 17.00

Kur: Kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014, Esplanādes parkā

Dalībnieki: Brīva ieeja visiem interesentiem

Vairāk informācijas:

Latvijas Arhitektūras gada balva 2014 iesaka: festivāla ārvalstu un vietējo lektoru priekšlasījumi un diskusijas   Detalizētāk: www.blankcanvas.lv  un www.arhitektura2014.lv

Kontaktpersona: Gunita Kuļikovska gunita.kulikovska@latarh.lv